Yosun Duvar Örnekleri Ve Uygulama Alanları

Yosun duvar panelleri ile doğayla bütünleşmeye ne dersiniz?

Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Latin Amerika ve hatta Japonya’da da sıkça kullanılan bu sistem artık Türkiye'de de rağbet görmeye başladı. %100 Doğal olan bu Yosunların hiç bir bakım ihtiyacının olmaması ve ilk günkü tazeliğini uzun süre korumaları nedeniyle trend dikey dekorlar arasındaki yerini almıştır.

 

Son derece dekoratif olmasının yanı sıra, yüksek ses frekanslarını absorbe etmesi, bulunduğu yerin hava kalitesini arttırması, yanmaya karşı stabil oluşu ve anti-alerjik yapısıyla da kısa zamanda vazgeçilmez ürün grupları arasına girmiştir.

Peki, nedir bu Yosun Duvarlar?

Yosun duvarları, havayı temizlemeye, gürültüyü azaltmaya ve karışıklık yaratmadan, bir alana doğallık katmaya yardımcı olduklarından sağlıklı bir dekorasyon seçimidir.

Canlı yeşil duvarlar ile birlikte yosun duvarları, estetik ve sağlıklı yaşamın faydaları için, İç tasarımdaki dekoratif canlı yeşillik kullanımları için son trend bu ürünlerdir. Bitki endüstrisindeki yenilikçiler, tüm iç mekân stillerini tamamlayacak şekilde özel olarak tasarlanabilen doğal tasarımı soyutlayan çok boyutlu sanat eserleri üretebileceklerini keşfettiler. Özel dikey yosun parçalarına yosun ile birlikte güzellik ve sürdürülebilirlik kattılar. Dalgaların karaya attığı odun parçalarını ve diğer doğal elementleri de bu çalışmaya eklemeye başladılar.

 

Müşteriler genelde, minimum bakım gerektiren tasarımları ister. Korunmuş yosunlardan yosun duvarı tam da bu ihtiyacı karşılar; bu nedenle çok az bakıma ihtiyaçları vardır

Farklı türlerdeki Yosun'un modüler birimleri, zen benzeri bir duvar sanatı oluşturmak için mantar kaya ve taşla karıştırılır.

Doğaya karşı sezgisel ve derinlemesine kökleşmiş bir çekiciliğe ve doğal dünya ile temas için bu ürünlere ihtiyacımız var.

Yosun duvarları ile yaşamak, alanınıza yalnızca daha iyi bir görüntü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iç mekân hava aromasına hitap eder ve alanların hava kalitesini daha sağlıklı hale getirir! Canlı bitkiler, ağaçlar ve yosunlar, bir alandaki havanın dolaşımına yardımcı olan CO2 kullanır. Taze, saf oksijen salınırken, zararlı VOC'lerin (Uçucu organik bileşikler) ortam havasından uzaklaştırılmasına yardımcı olurlar.

 

İç mekân sesini kontrol etmek bir sorun ise, yosun duvarını kullanmayı deneyin! Gürültüden rahatsızlık duymak, açık yerleşimli işyerlerindeki çalışanların en önemli şikâyetlerinden birisidir. Ren geyiği yosun duvarları test edildi ve NCR değerinin 0,9 olduğu tespit edildi.

Umarım, yosun duvarlarının arka planı, estetiği ve sağlık açısından yararları hakkında bazı bilgiler vermişizdir.

Umarım bu bilgiler sizi, çevrenizi keşfetmeye ve renkli, iddialı yosun duvarı kuracak bir yer bulmaya teşvik eder. Masanızdaki bir yosun kasesi veya küçük resim çerçevesi tarzı duvar askılı küçük bir yosun parçasıyla kullanıma başlayabilirsiniz.

Yosun duvarları, yosun kâseleri ve yosun sanatı örneklerini görsellerde bulabilirsiniz.