Evini Boyatmak İsteyenlere En Güzel Renk Örnekleri

Ev Boyası Renk Fikirleri

Badana boya yapmadan önce her ev sahibi derin bir araştırma sürecine girişir. Bu araştırmaların başında ise renk seçimi gelmektedir. Renklerin doğru bir şekilde seçilmesi için birçok başarılı örnek incelenmeye başlanır. Biz de bu içeriğimizde size yardımcı olmak için hem başarılı örnekleri hem de iç mimarlar tarafından önerilen badana boya renklerini derlemeye çalıştık. 

 

1. Deniz Kabuğu Rengi Duvar Boyası

2019 Yılının en gözde duvar boyası.. Deniz kabuğu rengi mavi renk ve tonları arasından sıyrılan farklı bir boya rengi olarak gözümüze çarpmaktadır. Bu rengin genel kullanımı ise minimal tasarımlarda karşımıza çıkar. Özellikle az veya yeteri kadar eşyanız bulunuyorsa, duvarlarınızın rengi kesinlikle deniz kabuğu rengi olmalıdır. 

Evinizi bu renge boyatmaya karar verdiyseniz hemen buraya tıklayarak boyacı ustalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

2. Kum Beji Duvar Boyası

Kum beji rengi ülkemizde en çok kullanılan badana boya renkleri arasında gösterilebilir. Özelliği ise mobilyalar ile iyi uyumu ve sade duruşudur. Her renk ev eşyası ile gösterdiği doğru senkron onu ülkemizin en çok tercih edilen renkleri arasına sokmayı başarmıştır.

3. Bebek Mavisi Duvar Boyası

Bebek mavisi rengi iç mimarlar tarafından çok sık önerilen renkler arasında yer alır. Hem sade özelliği hem de canlandırıcı etkisi ile evinize farklı bir atmosfer katabilir. Yumuşak geçiş sağlayan bu rengi doğru ev eşyaları ile kombinlediğinizde evinizde harika bir hava yakalayabilirsiniz.

 

4. Parlament Mavisi Duvar boyası

Parlament mavisi özellikle evinde huzur isteyen rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dinlendirici özelliği ile evinizde farklı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olan bu renk ile siz de evinizde huzurlu bir alan oluşturabilirsiniz.

 

5. Gri Duvar Boyası

Gri renk ne tam beyaz ne de tam siyahtır. Bu özelliği sayesinde evlerde tercih edilmesi size iki psikoloji ile ilgili de yön verebilmektedir. Gri renk ve tonları evlerde italyan boya gibi dekoratif uygulamalar ile birlikte kullanıldığında ise eşsiz duvarlar yaratılabilir.

 

6. Fildişi Duvar Boyası

Fildişi rengi son yılların trend renklerinden biridir. Özellikle sade bir duvar isteyen ev sahipleri tarafından tercih edilmekte, evin güzelliği için kullanılmaktadır. Büyük boya markaları da bu rengi doğru bir şekilde kullanmak için büyük çaba harcamaktadırlar.

 

7. Turuncu Duvar Boyası

Turuncu renk özellikle çocuk odaları için ideal bir renktir. Canlandırıcı ve enerji verici özelliği sayesinde odaya bambaşka bir hava katabilir. Burada rengin sempatik tonlarının kullanımını da ciddiye alarak uygulamak iyi sonuçlar verecektir.

 

8. Kırmızı Duvar Boyası

Kırmızı renk turuncu renk ile yakın olmasına karşın daha dikkatli kullanılması gerekir. Her odaya uygulanamayacağı gibi kırmızının her tonu da kullanılmaz. Burada ev eşyaları ile kombin olacak şekilde rengi kullanmak en doğru seçenek olacaktır.

 

9. Cam Göbeği Duvar Boyası

Renk yeşil ile mavi arasında duran tatlı bir renktir. Özellikle oturma odalarında rastladığımız bu renk için dekorasyonun önemli renklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle rahatlık hissi vermesi nedeni ile ev sahipleri tarafından seçilmektedir.

 

10. Şampanya Rengi Duvar Boyası

Şampanya rengi, kum beji rengi ile birlikte günümüzde en çok kullanılan badana boya renkleri arasında sayılmaktadır. Rengin genel mobilyalar ile uyumu sayesinde dekorasyona destek vermesi tercih sebepleri arasında başı çekmektedir.

 

11. Lületaşı Rengi Duvar Boyası

Lületaşı rengi doğa ile iç içe olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilen renklerden biridir. Özellikle ahşap mobilyaların olduğu evlerde bu renk farklı bir hava katarak yaşamınızı güzelleştirebilir.

 

12. Buz Beyazı Rengi Duvar Boyası

Buz beyazı rengi mavi ile beyaz arasında duran güzel renklerden biridir. Evinize ferahlık katmanın yanında güzel bir dekorasyonun da anahtarı bu rengin elinde olabilir.

 

13. Nil Yeşili Rengi Duvar Boyası

Nil yeşili rengi yeni bilinen fakat ev sahipleri tarafından sevilen renkler arasında yer almaktadır. Özellikle çocuk odalarında gördüğümüz bu renge önümüzdeki yıllarda daha sık rastlayacağımızı söylemek ise yanlış olmaz.

 

14. Açık Lavanta Rengi Duvar Boyası

Açık lavanta boya rengi yatak odalarında gördüğümüz güzel renk tonlarından biridir. Yumuşak dokusunun yanında hareketlendirici özelliği ile duvarlarda fark yaratabilir.

 

15. Somon Rengi Duvar Boyası

Somon rengi duvar boyası Avrupa’nın badana boya rengi olarak gösterilebilir. Ufak evlerde şık görünen bu rengi siz de kendi evlerinizde deneyebilirsiniz.

 

16. Pastel Pembe Rengi Duvar Boyası

Pastel pembe rengi sevimli bir izlenim uyandırmak için çocuk odalarında tercih edilebilir. Bu rengin temelinde yatan o enerji duygusu güzel bir izlenim için kullanılabilmektedir. Duvar boyası renkleri içerisindeki en sempatik renklerden biridir.

 

17. Kumsal  Rengi Duvar Boyası

Denizin ferahlığını evinize getirecek ve bunu sizlere yansıtacak önemli bir renk olan kumsal rengi ile siz de evinize doğa ile birlikte ferahlığı getirebilirsiniz.

 

18. Sahra Beji Rengi Duvar Boyası

Kum beji rengi ve türevleri de duvarlarımızı renklendirmeye devam ediyor. Sahra beji rengi biraz daha belirgin renk sevenler için ideal bir boya badana rengidir.

19. Mum Işığı Rengi Duvar Boyası

Mum ışığı rengi diğer renk gruplarından farklı bir renk olmamasına karşın duvarları süsleyen ve önemli bir hava katan renkler arasında yer almaktadır.

 

20. Gül Rengi Duvar Boyası

Kırmızının binbir türlü tonundan ortaya çıkan renkler arasında gül rengi de vardır. Bu renk kırmızının en kırmızı olduğu farklı bir renk türüdür. Duvarlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 hızver.com profesyonellerinden ev boyama teklifi almak için hemen tıklayın