Balkonunuzu Güzelleştirmek İçin 7 yaratıcı Fikir

Balkonunuzu güzelleştirmek için 7 yaratıcı fikir

 

Balkonlar, dairelerde yaşayanlara güzel bir nefes alma alanı sağlar. Evden ayrılmak zorunda kalmadan dışarı çıkma fırsatını sunar balkonlar, böylece şehir hayatının karmaşasından uzak kalıp rahatlayabilir, biraz dinlenebilirsiniz. Buna rağmen, her balkonun mümkün olan en iyi şekilde kullanılması için dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi yapılmamaktadır. Bu özellikle de, genelde ihmal edilen veya eski ve kullanılmayan eşyaları atmak için kullanılan bir yer olan küçük balkonlar için geçerlidir.

 

 

Bir balkonu terk etmek iyi bir fikir değil, çünkü şehirlerde doğa ile etkileşime girebilecek en yakın yer orasıdır. Genellikle, bir balkon ek alan sağlamak için bir mutfak veya oturma odası ile kapatılır veya birleştirilir, ancak bu tamamen yanlıştır .Biraz temiz hava almak için dışarı çıkmak veya gökyüzüne bakarak rahatlama şansını bizlerden alır.

 

Bir balkonu göz ardı etmek yerine, birkaç küçük ayar yapmak onu rahatlatıcı bir alana dönüştürebilir. Bu 8 tasarım size güzel bir balkon oluşturmak için bazı fikirler verecektir.

 

1. Yeşillik

Canlı bitkiler, bir alanı tazelemek için dekor elementi olarak rakipsizdir. Balkonunuzda birkaç bitki veya tropikal bir orman gibi görünmesi size sonsuz mutlu edebilir. Bitkiler yaz aylarında bölgeyi serin tutmaya yardımcı olur, evinizde herkesin seveceği rüya gibi bir alan yaratır.

 

2. Rahat olun

Rahatlığın tanımı bir kişiden diğerine farklılık gösterebilir. Bazıları için sıcak bir ortam yeşillik içerir. Diğerleri için, kitaplarla dolu bir raf ve kıvrılıp kitap okumak için rahat bir sandalye. Balkonunuzu, öznel fikirlerinize uygun bir stille rahat ettirin.

 

3. Döşemenin değiştirilmesi

Balkon fayansları yağmur, kar, güneş, nem ve hava kirliliğine maruz kaldıklarından iç mekanda olduğundan çok daha hızlı yıpranır. Zamanla, dış zemin döşemeleri üzerinde kalıcı bir kir tabakası oluşur ve bu da temizlenmelerini imkansız bir hale getirir. Balkon yenilemenin en kolay yolu döşemeyi değiştirmektir. WPC güverte döşeme, hava koşullarına dayanıklı ve değiştirilmesi kolay olduğu için balkonlar için mükemmel bir seçenektir.

 

4. Basit düşünün

Büyük bir balkonunuz olsa bile, çok fazla mobilya veya aksesuarla doldurulması tavsiye edilmez. Balkonunuz için ihtiyaç duyduğunuz şeylerin bir listesini yapın ve alanı sadece gerekli unsurlarla doldurmaya çalışın. Çok fazla mobilya veya aksesuar kullanmayın;

 

5. Açılabilir ve kapanabilir balkonlar oluşturun

Kullanım alanı geniş bir evde yaşıyorsanız, balkonunuzu tasarlama seçenekleri önemli ölçüde artar. Açık ve kapalı alanları birleştiren bir boşluk oluşturabilirsiniz. Kış aylarında sıcak güneşin tadını çıkarmak için kullanılabilecek çok işlevli bir alan görevi görürken, yaz aylarında uzun bir balkon için kapılar açılabilir.

 

6. Mekana uygun bir tasarım yaratın

Her balkon geleneksel boyutta olabilir fakat hepsi bu şekilde değildir. Sonuç olarak, normal balkon mobilyalarının, dar ve uzun olması durumu balkonunuz için uygun bir görüntü oluşturmayabilir. Bar sandalyeli duvara monte edilmiş tezgah gibi özel mobilyalar ve daha küçük genişlikte bir kanepe oluşturmak, küçük alanda daha fazla konfor sağlayabilir. Düzensiz şekilli veya dar bir balkon, açık havada eğlenme şansınızı mahvetmek zorunda değildir. Eğer gerekirse pratik çözümlerle bu alanları kendinize uygun mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

 

7. Hamak asmak

Bir masa ve birkaç sandalye, daha küçük bir balkon için, geniş bir balkondan daha iyi görünsede, bir hamak inşa etmeyi düşünün. Küçük bir dış mekan siesta'sı ya da iş yerindeki yorucu bir günün ardından ayaklarınızı uzatarak dinlendirmek ve rahatlatmak için mükemmeldir.